PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=251535}

The Host: Potwór

Goi-mool
6,1 10 342
oceny
6,1 10 1 10342
6,8 16
ocen krytyków
The Host: Potwór
powrót do forum filmu The Host: Potwór

Nie rozumiem tych wszystkich co narzekaja za po pierwszych 20 minutach w filmie sie nic nie dzieje, o to tu wlasnie chodzi to nie jest godzilla ani tego typu "napierdzielanka" ten film fantastycznie ukazuje bol i cierpienie ktore pojawia sie w obliczu straty najblizszej osoby, rowniez okazuje nam poswiecenie i walke do samego konca. Film mial rowniez na celu uswiadomic nam jak sa traktowani ludzie, jak czesto ludzikie zycie jest brane za nic. Wedlug mnie 10/10 to za malo...

ocenił(a) film na 4
matig

To chyba bardzoooo dawno nie oglądałeś filmu. Ewentualnie Twój wiek pozwolił Ci do tej pory obejrzeć Transformers i Spider-Man.

10/10....? Ech dziecko, czy Ty wiesz jakie kryteria powinien spełniać film aby nazwać go arcydziełem? Choćby scena z płonącym potworem (strasznie sztuczny i nienaturalny ogień w stylu efektów specjalnych z Kiepskiego) - naprawdę nie widzisz tam minusów. Rozumiem, że jesteś jeszcze młody i nie potrafisz być obiektywny w ocenianiu danego filmu, ale weź sobie moje słowa do serca i na przyszłość bardziej staraj się o rzetelność swej wypowiedzi.

Film polecam nastolatkom. Dla dzieci zbyt brutalny, dla dorosłych zbyt dziecinny. Fabuła i przesłanie banalne, idealne dla przeciętnego nastolatka. Tak jak wspomniałem, słabe efekty, kiczowata gra akorów, dużo wpadek i niedociągnięć (skąd laska nagle miała łuk, grubawy gostek ze słupkiem od znaku drogowego groźniejszy od uzbrojonej armii, poszukiwaną rodzinę w dużym mieście rozpoznaje cała policja już po sekundzie, potwór zjadający ok. 50 dorosłych ludzi w jakieś 5 minut, a potem nie mogący przełknąć 2 dzieci przez kwadrans - można by tak długo...)
Wiem, wiem, malkontenci od razu zarzucą mi, że taki film powinien jedynie dawać rozrywkę a nie ma się co czepiać szczegułów. Może i mają rację. Jednak każdy film, aby mógł być uznant za dobry czy tym bardziej rewelacyjny takich potknięć (i takiego wykonania) powinien mieć zdecydowanie mniej.

W moim odczuciu film zasługuje na notę w przedziale 4-6

ocenił(a) film na 4
matig

To chyba bardzoooo dawno nie oglądałeś filmu. Ewentualnie Twój wiek pozwolił Ci do tej pory obejrzeć Transformers i Spider-Man.

10/10....? Ech dziecko, czy Ty wiesz jakie kryteria powinien spełniać film aby nazwać go arcydziełem? Choćby scena z płonącym potworem (strasznie sztuczny i nienaturalny ogień w stylu efektów specjalnych z Kiepskiego) - naprawdę nie widzisz tam minusów. Rozumiem, że jesteś jeszcze młody i nie potrafisz być obiektywny w ocenianiu danego filmu, ale weź sobie moje słowa do serca i na przyszłość bardziej staraj się o rzetelność swej wypowiedzi.

Film polecam nastolatkom. Dla dzieci zbyt brutalny, dla dorosłych zbyt dziecinny. Fabuła i przesłanie banalne, idealne dla przeciętnego nastolatka. Tak jak wspomniałem, słabe efekty, kiczowata gra akorów, dużo wpadek i niedociągnięć (skąd laska nagle miała łuk, grubawy gostek ze słupkiem od znaku drogowego groźniejszy od uzbrojonej armii, poszukiwaną rodzinę w dużym mieście rozpoznaje cała policja już po sekundzie, potwór zjadający ok. 50 dorosłych ludzi w jakieś 5 minut, a potem nie mogący przełknąć 2 dzieci przez kwadrans - można by tak długo...)
Wiem, wiem, malkontenci od razu zarzucą mi, że taki film powinien jedynie dawać rozrywkę a nie ma się co czepiać szczegułów. Może i mają rację. Jednak każdy film, aby mógł być uznant za dobry czy tym bardziej rewelacyjny takich potknięć (i takiego wykonania) powinien mieć zdecydowanie mniej.

W moim odczuciu film zasługuje na notę w przedziale 4-6

ocenił(a) film na 8
stasiuvino

Nie rozumiem, dlaczego nazywasz kogoś, komu film się podobał od razu dzieckiem? To jest już z góry określenie pejoratywne? Poza tym, nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena, ocena zawsze jest subiektywna, tylko ilość obejrzanych filmów (czyli wachlarz filmowych doświadczeń) pozwala dojrzeć wady bądź zalety, których wcześniej mogliśmy nie widzieć.

A w temacie: Host to wg mnie dobre kino mieszające ryzykownie konwencje. Nie rzucił mnie może na kolana, ale wciąż zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Bo to nie efekty specjalne ani technika są tu najważniejsze, ale nastrój i historia, która moim zdaniem kryje dużo więcej niż proste przesłanie. I uważam, że to wcale nie jest taki czysto rozrywkowy film. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
stasiuvino

Tym wpisem udowodniles ze jestes intelektualnie na poziomie dziecka. Nie odebrales poprawnie nawet wierzchniej warstwy nie mowiec o zaglebieniu sie. Widziales tylko elementy akcji i "potworka", calej reszty nie rozumiales wiec stwierdziles ze jest bee. A aktorstwo jest kiczowate bo nie mowia po angielsku. Tak? :D Wiesz w ogóle gdzie leży Korea Południowa albo czym się różni Koreańczyk od Japonczyka? Po wpisie twoim watpie. Jeśli odebrałeś film jako produkcję o potworze to współczuje twojemu otoczeniu ze musza sie z takim mlotkiem zadawac.
Wylacz telewizor i onet usun z ulubionych. Zacznij czytac stare ksiazki. Zrob barana w grzejnik 100x i poczekaj 10 lat. Moooooze zaczniesz myslec.

A ja polecam ten film osobom myślącym a odradzam ćwierćinteligentom jak stasiuvino.

PS.
The host spełnia kryteria arcydzieła.

Odbiorcy uznali film za wyrozniajacy sie w dluzszym okresie czasu (nagrody, festivale, recenzje, sprzedaz). Film jest oryginalny. Przekracza znacznie wspolczesne standarty artyzmu. Baa, stał się kultowy (chociażby teledysku 에픽 하이). Pojemność znaczeniowa bardzo duża.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones