PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=251535}

The Host: Potwór

Goi-mool
6,1 10 335
ocen
6,1 10 1 10335
6,7 15
ocen krytyków
The Host: Potwór
powrót do forum filmu The Host: Potwór

Zasadniczo to koreańczycy zaczynają nieźle mieszać. Wyj.ebane Tae Guk Gi, potem niezły Shutter, a teraz Host.

Generalnie opowieść o potworze to tylko maska, żeby pokazać parę innych rzeczy, który widz wychowany na cartoon networ i MTV pewnie nie zrozumie. Mianowicie primo po pierwsze, wreszcie, ktoś o.pierdolił amerykanów w filmie i to nie wprost, nie nachalnie, za to dość wyraźnie dając to do zrozumienia.
Konwencja filmu jest wywrotna i
a)ośmiesza schematy budowy filmów hoolywodzkich. Co zresztą napisał kolega w recenzji (+ komórki, których w hoolywod jakby nie ma).
b) bohaterowie to zwykli ludzie. (Ale to tacy co klną, zasypiają w nieodpowiednich momentach, kłócą się, po akcji w kanałach są brudni i nie lśnią im włosy, mają rany, mają w dupie wielkie ratowanie świata, liczą się najbliżsi. Są relacje rodzinne, ale prawdziwe, nie sztuczne, nadymane słowami, jak mają lecieć k.urwy to lecą (vide student)A gdy gdzieś spadną, czy dostaną w głowę to tracą przytomność.)
c.)

Dodatkowo film raczej DRAMAT monster movie wyposażony jest w sceny ironi i humorystyczne, zgrabnie przechodząc z jedną w drugą. 1)atak potwora, podczas biegu wywraca się, turla, scenka jak dziewuszka słucha mp3. 2) jak są na sali z fotkami zaginionych. Ten ich lament, potem wejscie tego w żółtym ubraniu. Czy scena gdy bohater wyskakuje z "laboratoriu" a okazuje się że to przyczepa na polu a dokoła wojskowi i lekarze robią sobie barbecue:D czy scena z lekarzami, któzy przybierają uniform wtedy kiedy wchodzi szef. Czy to że bez masek ochronnych chodzą, gdy nie ma TV, czy gapiów. Ukazane jest, że te wszystkie pierdoły są na pokaz, dla zwykłych ludzi. Jest tego dużo. Wszystkie dialogi w filmie coś znaczą i nie są zapchajdziurami. Budują klimat.
Film pokazuje dobitnie, że rząd zwykłych ludzi ma w dupie, że kryje się ściemi (jak z wirusem), jak sterowalne może być społeczeństwo i media. Bo przecież wirusa nie było, cała akcja USA itd były tylko ściemą. Że Jest wielka absurdalna machina w której gdy człowiek powie coś innego uznany jest za wariata i nie jest się żadną wybitną jednostką zmieniającą świat tylko trybikiem:D Masa jest jeszcze scen i informacji których można z filmu wynajduwać godzinami, chociażby spojrzenie na studentów. Bo gdy rodzinka ucieka w wiadomościach nic o studencie nie mówią, i pojawia się wtedy naprawde genialny dialog o studiowaniu. jest tego masa, dużo, wielepłaszczyzn. To chyba tyle. Wystawiam 9 ponieważ jest to film z całą pewnością niezwykły i jeszcze takiego połączenia nie widziałem. Po za tym wartość filmu dla mnie podskakuje analogicznie jeśli rąk nie położył ktoś z holiłódźia.

Redgard

Dziękuję za ciekawie napisaną recenzję. Zachęciłeś mnie. Chyba obejrzę ;-)

ocenił(a) film na 10
Leonard_Shelby

Ta jest, super recenzja :)

Redgard

Zgadzam sie w pelni Redgard
Film pozostawia we mnie nowe doswiadczenia,jak chyba co drugi azjatycki,swietna gra aktorow,to polaczenie dramatu czlowieka horroru i specyficznego "humoru".Podchodzilem sceptyczznie do filmu ale zaskoczyl mnie wiele razy w trakie sansu,boli tylko to ze niektorzy ida na taki film zeby zobaczyc krwawa jatke flaki itd gdyby to bylo w tym filmie to by powiedzieli ze to jeden z wiech takich badziewi a skoro tego niema to twierdza ze do dupy film,juz w kinie takie glosy slyszalem.
szkoda zze niewszysscy go docenia bo to swietny film.

bahuz

Ja również uważam że film jest bardzo dobry, tylko trzeba odpowiednio do niego podejść.
Niestety 9choć to odrobinę inny wątek), odnoszę wrażenie że zbyt wiele ludzi w Polsce jest przesiąkniętych amerykańskim kinem na tyle, że jakakolwiek produkcja azjatycka z góry traktowana jest jako coś gorszego. Niktórzy są nawet uprzedzeni do języka koreańskiego czy japońskiego i to jest dla nich główną przyczyną patrzenai na azjatyckie filmy z uprzedzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones