PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=251535}

The Host: Potwór

Goi-mool
6,1 10 327
ocen
6,1 10 1 10327
6,7 15
ocen krytyków
The Host: Potwór
powrót do forum filmu The Host: Potwór


Oglądając filmy koreańskie dochodzę do wniosku, że Ci ludzie mają talent a ja ich uwielbiam. W każdej konwencji znaleźlibyśmy perełkę wyśmienite kryminały, trzymające w napięciu thrillery i dramaty, nawet robiąc western im się udało. Wiec dlaczego miałoby im się nie udać realizując horror tzw. Monster movie. Nie znam kina koreańskiego tak dobrze jakbym chciał, nie wiem gdzie tkwi sekret, że mają tak utalentowanych filmowców.

Dziwni ludzie na Filmwebie żyją oceniając film azjatyckie takie jak The Host tak słabo. Ja rozumiem mamy trochę spaczone postrzeganie poprzez oglądanie super, mega, multi, ekstra wypasionych produkcji z USA za grube miliony. Ale kino to nie tylko kasa i efekty. Kino to także zabawa, opowiadanie historii, moralizowanie etc. Koreańczycy potrafią to wszystko starannie wyważyć i połączyć idealnie .

No ale dobra już koniec moich fanaberii teraz trochę o The Host.
Fabuła prosta : jest potwór i jest rodzina.
A teraz co najlepsze w filmie : jest akcja, jest komedia , jest dramat, jest napięcie, specyficzne azjatyckie aktorstwo, klimat czego chcieć więcej.
Nie wiem jak inni oglądający ale ja cały czas czekałem na zakończenie czy uda im się czy nie uda uratować dziewczynki. Bo z Koreańczykami to jest tak, że nigdy nie wiesz czy zaserwują ci happy end czy szokujące zakończenie po którym długo dochodzisz do siebie ( patrz np. Oldboy).

Amerykanie już dawno zapomnieli o szacunku dla widza ( nie dla pustego zjadacza popcornu) i serwują wiele filmów byle jakich. Cieszę się że gdzieś tam daleko na wschodzie są ludzie którzy robią filmy takie jakie chcą, kochają, a nie takie jakie narzucają im producenci, wytwórnie filmowe etc.

Pamiętajcie efekty specjalne i grube miliony dolarów to nie wszystko.

ocenił(a) film na 3
Cziken

Buahaha ten film to kupa co Ty tutaj wypisujesz za debilizmy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones