PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=251535}

The Host: Potwór

Goi-mool
6,1 10 356
ocen
6,1 10 1 10356
6,8 17
ocen krytyków
The Host: Potwór
powrót do forum filmu The Host: Potwór

Mimo, że w gatunkach jest tylko sf, to trzeba twardo powiedzieć, że mamy tu do czynienia z "monster movies", a więc z (pod)gatunkiem horroru. Prawdę mówiąc ciężko podpiąć mi ten film pod sf, ale już się nie będę czepiał. Skoro mądrzejsze "głowy" tak stwierdziły, to pewnie tak jest.
Jak wygląda sam film - fabuła, efekty, gra aktorów, muzyka, scenerie, itp.? Krótko - bardzo dobrze. Jak na film o "potwornej" tematyce, jestem pod (nie wielkim, ale jednak) wrażeniem. Początek filmu - znany i oklepany. Jakiś chory doktorek, wylewa do rzeki chemikalia, z których tworzy się coś na kształt przerośniętego suma(?). Rybka postanawia zebrać zapasy na zimę, i zamiast chomikować inne rybki w spiżarni, wpada na pomysł, aby spróbować "suchy" prowiant - czyli nas, ludzi. Ciężko powiedzieć, czy nasz łuskoskórny przyjaciel potrafi oddychać powietrzem, ale polowanie na lądzie nie stanowi dla niego większego problemu. Tak więc nie ma mowy o durnych rybakach, którzy będą wypływać na polowanie łódką wielkości zbliżonej do roweru górskiego, ponieważ łowy mogą odbywać się na lądzie.
I chyba przez to, w polowanie włączają się służby wojskowe, co jest dla mnie in plus. Dzięki temu widać spory rozmach - wyludnione dzielnice, ludzie, którzy mieli styczność ze stworem są poddawani kwarantannie, a i spore gromady oddziałów szturmowych gdzieś tam się szwędają. Kilka słów o bohaterach. Dla mnie to oni są najciekawsi w tym filmie. Każdy pełni ważną rolę, każdy pokazuje, że potrafi grać i każdy z nich ma spore poczucie humoru - to ważnie w tego typu filmach, bo dzięki temu, obraz nie robi się żenujący. A jak się prezentuje sam efekt potwora? Stosunkowo nieźle. Widać, że chyba nie tylko animatorzy maczali w tym palce, ale także ludzie (biolodzy), którzy mają do czynienia z podwodnymi kreaturami. Nasz główny "bohater" prezentuje się po prostu bardzo realnie. Co innego jego animacja, ale nie ma się co czepiać - jest dobrze, i tyle :) Na uznanie zasługują również scenerie, muzyka a także kilka scen, które albo rozśmieszają, albo stanowią popis ludzi od efektów specjalnych.
Skoro po tylu plusach, ocena tylko 7, to co jest w tym filmie nie tak? Ano to, że nie jest to film, który może przestraszyć. Nie ma w nim krwawych scen, a sama postać potwora, jest raczej tłem do wydarzeń jakie mają miejsce. Chodzi głównie o to, że w tym filmie bardziej od pożerania ludzi, liczą się więzy rodzinne, między-ludzkie. Co oczywiście jest po stokroć szlachetną przesłanką, jednak w takich filmach wolę, aby to było gdzieś na drugim planie.
Reasumują. Prędzej kopiesz "kaczora" w tyłek, niż się przestraszysz na tym filmie, jednak to pozwala na wspólny seans z dziewczyną, bez żalu, że się przestraszy, czy obrazi na zbyt dużą ilość krwi i młócki.
__________________________

MOJE (+/-):
+spora dawka humoru, +ciekawi bohaterowie, +wygląd stwora, +spory rozmach produkcji, +miłe dla oka efekty, +nie nudzi, +powiew świeżości, +można oglądać z całą rodziną :)

-nie trzyma za bardzo w napięciu, -mało potwora, -brak krwawych scen, -nie wystraszy, -efekciarskie zakończenie

opoz

"Ano to, że nie jest to film, który może przestraszyć. Nie ma w nim krwawych scen, a sama postać potwora, jest raczej tłem do wydarzeń jakie mają miejsce."

Hmmm, dla mnie to akurat zalety. Mam sentyment do półfamilijnych filmów o Godzilli i trailer jakoś ten sentyment rozbudził. Mam nadzieję, że zostanie sprowadzony do Polski, bo bardzo chętnie film obejrzę na dużym ekranie. Choćby dla gigantycznego, zmutowanego suma ;)

ocenił(a) film na 7
Irritator

Dla każdego, coś miłego. Komentarz ten jest moją subiektywną opinią, więc nie ma co się przejmować zaletami czy wadami, bo jak widać, może być tak, że dla kogoś cudze psioczenie, może być postrzegane in plus.
Chętnie poczekam na Twoją opinię po obejrzeniu, bo jak rozumiem, jesteś jeszcze przed :)

ocenił(a) film na 10
opoz

Jak sie postarają tak jak z grą wstępną to jeszcze 4 lata czekania przed nami... mnóstwo azjatyckich, na prawdę wartościowych filmów grozy dystrybutorzy bezczelnie pomijają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones